Ana sayfa » Sermayesiz iş kurmak nasıl olur?
İş Fikirleri

Sermayesiz iş kurmak nasıl olur?

Sermayesiz iş kurmak nasıl olur?

Sermayesiz iş kurmak nasıl olur sorusundan önce bu işi isteyip istemediğimiz sorusu çok daha fazla önem taşımaktadır. Çünkü kimse sevmediği bir işte çok da yararlı ve mutlu olamaz. Burada hedef sadece sermayesiz iş kurmak değil asıl hedef severek yapacağımız ve kazanç sağlayacağımız bir işi kurmak olacaktır. Sermaye gerektirmeyen 4 iş fikri makalemize de göz atmanızı öneririm

Eğer yapacağımız işi istiyor ve seviyorsak, o halde başlayalım;

1- Hedefinizi belirleyin:

Hangi işi sermayesiz yapmak istiyoruz. Bu iş hakkında neler biliyoruz, rakiplerimiz kimler olacak ve biz hangi yaş grubuna hangi ile ilçeye hitap etmeliyiz gibi hedefe ulaşabilmek için hedefe giden yolları bir araştırmamız gerekiyor.

Rakiplerimiz çok güçlü olabilir hatta o sektöre yön veren kişiler de olacaktır mutlaka ama eğer inanıyorsanız siz de yaparsınız, korkmayın. Kimse denemeden bilemez. Başaranlar da deneyenlerdir, unutmayın.

2- Hedefinize ulaşmak için gerekli plan çizelgesi oluşturun:

Örneğin sektörle ilgili ücretsiz halk eğitim kurslarına katılın, mutlaka işinizle alakalı videoları okuyun, bu işi başaranların planlarını izledikleri yöntemleri okuyun ya da kapılarını çalın. İstediğiniz işle alakalı derneklere üye olun.

Neyi nasıl ve hangi düzenle yapacağınızı bilirseniz gerisi çok daha kolay ve hızlı ilerleyecektir merak etmeyin.

sermayesiz iş kurmak
sermayesiz iş kurmak

 3- Planlarınıza sadık kalın ve hedefinizin resmini çizin:

Planlarınıza sadık kalmak aslında bu yolun en önemli aşamasıdır. Yaptığınız planlamaya sadık kalın ve gerçekten uygulamak için çaba gösterin.

Daha az uyuyun, pazar hakkında araştırma yapın. Hedefinizi çizin ve buzdolabınıza, cüzdanınıza, yatağınızın tam başucuna yapıştırın böylece hedefinizi görecek ve ulaşmak için çabalayacaksınız.

4- Para her şey değildir ama belli bir miktar para size yardımcı olacaktır:

İstedikten sonra sermayesiz iş kurmak elbette mümkündür bununla ilgili yapılmış araştırmalar bunu kanıtlar niteliktedir de zaten ama her gün kenara atacağınız bir miktar para hedefinizin gidişatını olumlu yönde değiştirecektir. Unutmayın para aracınız olacaktır.

Şu Yazımızada göz atın  Evde Gelin Kesesi Yaparak Ek Gelir Elde Edebilirsiniz

5- Denemekten ve başaramamaktan korkmayın:

İnsanların en büyük sorunlarından birisi de başarısız olmaktan korkmalarıdır. Oysaki her insanın böyle bir hakkının olduğunu unutmayın. En büyük başarılar ve kazançlar başarısızlıklar sonrası başaracağına daha fazla inanan insanlar tarafından kazanılmıştır. Başarısız olun ama yeter ki kendinize olan inancınızı yitirmeyin.

6- Yeteneklerinizi göz ardı etmeyin:

Yetenekleriniz geliştirmek için onları üzerine gidin. İyi bir sesi olan pazarcı dan kim alışveriş yapmak istemez ki. Yetenekleriniz sizi siz yapan unsurlardır, size güç katacaktır.

7- İnsanlarla iletişiminizi gözden geçirin:

Her ne iş yapıyorsanız yapın insanlarla kurduğunuz iletişim sizi bir adım öne taşımaya yetecektir.

Beden dilinizin, seçtiğiniz kelimelerin etkisi çok fazla önemlidir. Hoş görülü ve güler yüzlü olmak farkınızı artıracaktır.

8- Haklarınızı bilin, önemseyin:

Girişimci olarak, devletin sağladığı hakları takip edin size en uygun hangisi ise o programa dahil olmak için gereken şartları sağlayın. Biraz hukuk bilginiz olsun.

9- Mükemmel olmanıza gerek yok:

Sermayesiz iş kurmak için mükemmel olmanıza gerek yok elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Müşterileri anlama politikasına başvurun, çözüm üretme odaklı olun. Her sorunun üstesinden gelemezsiniz elbette ama en kısa zamanda en makul çözümleri uygulama eğiliminde olun.

10- Ailenizden, sevdiklerinizden yardım istemekten çekinmeyin:

Sevdiğiniz kişilerin yanınızda olmasına izin verin. Motive olmanıza yardımcı olacaklardır.

Son olarak; Kimsenin sizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin, kimse sizin neleri başarabileceğinizi bilemez değil mi? O halde olumsuz görüşleri bir kenara atın ve kalbinizin sesini dinleyin.

İşinizin patronu ve işçisi olun.

Unutmayın, hiçbir şey kolay elde edilmez belli bir mücadele, bilgi ve tecrübe gerektirir. Ama en önemlisi bu işi başaracağınıza dair inancınızın her daim taptaze olması en önemlisidir.

Şu Yazımızada göz atın  Evde Sayı Fasulyesi Paketleme İşi Yaparak Para Kazanın

İsteyin ve yapın.

Sermayesiz yapılacak iş seçeneklerinden herhangi birini seçerek hemen başlayabilirsiniz;

– İçerik yazarlığı yapabilirsiniz.

– Ücretsiz blog açabilirsiniz.

– Becerilerinizi paraya çevirin (Bionluk.com, sadeceon.com)

– Freelance çalışmalar yapabilirsiniz. (Çağrı merkezi personeli)

Bunun gibi daha fazla şey edinin

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Daha fazla iş ilanından haberdar olmak
istermisiniz?

Posta listemize abone olun ve e-posta gelen kutunuzda ilginç şeyler ve güncellemeler alın

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti..